Управління праці та соціального захисту населення

Про Управління праці та соціального захисту населення

 • Про нас
 • Положення
 • Контакти
 • Графік прийому громадян
 • Структура

Управління праці та соціального захисту населення є структурним підрозділом Хотинської районної державної адміністрації та підпорядкований голові Хотинської районної державної адміністрації , а також підзвітний і підконтрольний Міністерству соціальної політики України.

Основними завданнями Управління є:

 • підготовка пропозицій до проектів державних цільових, галузевих і регіональних програм у сфері соціальної політики, в тому числі програм зайнятості населення, стимулювання створення нових робочих місць; підвищення рівня життя, посилення ролі сім’ї як основи суспільства;
 • забезпечення реалізації державної політики у сферах соціально-трудовихвідносин, оплати і належних умов праці, зайнятості населення, в тому числі соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, і тих, які підлягають звільненню зі Збройних Сил України та інших військових формувань;
 • забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки та надання соціальних послуг вразливим верствам населення, зокрема особам похилого віку, з інвалідністю, ветеранам війни (в тому числі учасникам антитерористичної операції), особам, на яких поширюється чинність законів України ,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та „Про жертви нацистських переслідувань", громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сім'ям з дітьми, молодим сім'ям, сім'ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, малозабезпеченим, внутрішньо переміщеним особам, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством України мають право на пільги та отримання житлових субсидій;
 • виконання програм і заходів у сфері соціального захисту населення, спрямованих на покращення становища сімей, забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей; забезпечення рівних прав і можливостей для участі жінок і чоловіків у політичному, економічному та культурному житті, протидії дискримінації за ознакою статі та торгівлі людьми;
 • організація на території Хотинського району надання соціальних послуг (соціальне обслуговування), проведення соціальної роботи, у тому числі соціального супроводу сімей/осіб, шляхом визначення потреб населення у соціальних послугах, розвитку відповідних закладів, установ, служб і залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги;
 • сприяння органам місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного розвитку відповідних територій; громадським та іншим організаціям, волонтерам у проведенні ними роботи з питань соціального захисту сімей, у тому числі сімей з дітьми, малозабезпечених, багатодітних, молодих сімей, дітей, осіб з інвалідністю, людей похилого віку та інших вразливих категорій населення.

60000, м. Хотин, вул. Незалежності, 52

тел./факс: (03731) 2-18-17

E-mail: [email protected], резервна: [email protected]

Начальник  Управління праці та соціального захисту населення

Хотинської районної державної адміністрації – ЦВЕНТАРНА Наталія Борисівна

 

Режим роботи:

Пн-чт з 08-00 до 17-00

Пт - з 08-00 до 15-45.

Обідня перерва з 13-00 до 13-45

№ п/п

П.І.П

Посада

Номер телефону,

e-mail

1.

ЦВЕНТАРНА

Наталія Борисівна

Начальник Управління

(03731) 2-18-17,  [email protected]

[email protected]

2.

ПРОСКУРНЯК

Наталія Олегівна

Заступник начальника Управління

(03731) 2-18-18,  [email protected]

[email protected]

 

Протидія торгівлі людьми

Торгівля людьми – це глобальна та прибуткова злочинна індустрія на сьогоднішній день. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

 • Список відповідальних працівників за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми у Чернівецькій області
 • Нормативно – правові акти у сфері протидії торгівлі людьми
 • Корисні посилання
 • Гарячі лінії з протидії торгівлі людьми
 1. Закон України «Про протидію торгівлі людьми»
 2. Кримінальний кодекс України. Стаття 149 «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини»:
 3. Постанова КМУ від 22.08.2012р. №783 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми»
 4. Постанова КМУ від 23.05.2012 № 417 «Порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми»
 5. Постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 111 «Про затвердження державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року»
 6. Постанова КМУ від 25.07.2012 № 660 (зі змінами) «Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми»
 7. Наказ Мінсоцполітики від 30.07.2013  № 458 «Про затвердження стандартів надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми»
 8. Наказ Мінсоцполітики та Міністерства внутрішніх справ від 11.01.2016 № 4/5) «Про затвердження Інструкції зі збору та моніторингу статистичної інформації щодо осіб, які постраждали від торгівлі людьми»

Веб-сайт з Програми з протидії торгівлі людьми (МОМ): www.stoptrafficking.org/

Веб-сайт Міністерства соціальної політики України: http://www.msp.gov.ua

Актуальна інформація щодо порядку в’їзду до іноземних країн розміщена на сайті МЗС України за посиланням:

http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice/entering-foreign-countries

У разі відсутності в країні перебування закордонної дипломатичної установи України, громадянин України може зв’язатися особисто або через рідних/знайомих в Україні з відділом оперативної роботи Департаменту консульської служби МЗС за номерами телефонів: (044) 238-16-57, факс: (044) 238-18-24 або надіслати повідомлення на адресу електронної пошти [email protected] з метою уточнення місцезнаходження української закордонної установи в одній із сусідніх з країною перебування держав, яка забезпечує надання співвітчизникам необхідної у таких випадках допомоги:

https://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/directorate

Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину:

https://mfa.gov.ua/ua/about-mfa/abroad/embassies

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0-800-505-501 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні   

  527 - безкоштовно з номерів мобільних операторів України    

Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57

В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, звертайтеся на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу:  

(044) 256 12 53 (цілодобово)

Якщо Ви вважаєте себе постраждалим від торгівлі людьми  звертайтеся до:

Управління праці та соціального захисту населення Хотинської районної державної адміністрації, який відповідальний за проведення процедури встановлення відповідного статусу (для встановлення зазначеного статусу дитині, заява подається її законним представником або особою, якій стало відомо про таку дитину), м. Хотин, вул. Незалежності, 52, (03731) 2-14-11

Відділу боротьби зі злочинами пов’язаними із торгівлею людьми Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області:  (0372)59-18-30 або 102

Громадського об’єднання «СУЧАСНИК ПЛЮС» : +30507368718

Фінанси

Гендерна політика

До уваги ОТГ

 • Закон України "Про соціальні послуги від 17.01.2019 № 2671-VIII"

Субсидії

 • Типові питання громадян

1. Якщо в будинку зареєстрована пенсіонерка та неодружений безробітний син, буде субсидія чи ні?

Запропоновано два варіанти для безробітних, які не стоять на обліку в центрі зайнятості,  – чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду, або органи соцзахисту автоматом рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3) – якщо вони хочуть користуватися соціальною допомогою. Також необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (2457,18грн).

 

2. Офіційно у шлюбі, працюю, є неповнолітня дитина, з чоловіком не проживаємо фактично з народження дитини. Я власник квартири, де зареєстрована  з дитиною. Чоловік проживає та зареєстрований у своїх батьків. Отримує пільгу на своє помешкання, оскільки є учасником бойових дій. Працює. Чи отримаю я субсидію?

Отримаєте, з урахуванням доходу Вашого офіційного чоловіка.

 

3. Зареєстрована в приватному будинку разом з дочкою, яка на протязі 9-ти років проживає за кордоном та сином, який теж більше 6 років не проживає. Субсидію я могла оформити по пред’явленню документа з-за кордону, що дочка там проживає постійно і паспорта сина. Зараз при введені нових правил мені відмовили в наданні субсидії, мотивуючи наявність осіб, які перебувають за кордоном більше 60 днів. Як отримати субсидію?

Якщо вказані Вами особи сплатять ЄСВ та задекларують свій дохід за кордоном, ця інформація буде відображена в Декларації, яку ви подаєте, то у Вас є повне право оформити субсидію не на всіх прописаних, а лише фактично проживаючих. Підтверджуючі документи мають бути обов'язково.

 

4.  Я розлучена, є син. Чи будуть враховуватися доходи колишнього чоловіка (батька дитини) при розрахунку мені субсидії. В моїй квартирі прописані лише я і син.

Якщо подружжя розлучене і немає неповнолітніх дітей, то ні чоловік, ні дружина не повинні відображати в декларації своїх «колишніх», які зареєстровані і проживають окремо. Однак, якщо сім’я розлучена, але є неповнолітні діти, в декларації потрібно відобразити маму чи тата дитини (в залежності від того з ким проживає дитина). І звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій, щоб  доходи того з батьків, що не зареєстрований та не проживає разом з дитиною, не включається до сукупного доходу домогосподарства. Разом із заявою  необхідно надати також документ (довідка з ЖЕКу, сільської/селищної ради), що дитина проживає із заявником.

 

5. Я з чоловіком не розлучена, але він сплачує на дитину аліменти. Рішенням суду встановлено що чоловік зі мною не проживає (він і не прописаний) і грошей не дає. Аліменти платить в розмірі 50% від зарплати і ця сума враховувалась в мій дохід на субсидію. Чи буде враховуватись весь дохід чоловіка при нарахуванні субсидії в наступний опалювальний сезон?

Якщо ви не розлучені, так

 

6. Отримую допомогу по догляду за особою старше 80 років, працювати не маю права, ЄСВ за мене сплачує УСЗН, але як з'ясувалося субсидію мені призначити на загальних підставах неможливо, треба звертатися на комісію у виключних випадках.

Такі правила. Тому і потрібно звернутися на Комісію, яка може прийняти рішення - не три, а один прожитковий мінімум.

 

7. Чи має право на отримання субсидії особа, що працює не на повний робочий день, але ЄСВ з такого доходу оплачується з мінімальної заробітної плати, тобто в повному обсязі?

У такому випадку через Комісію з питань призначення житлових субсидій.

 

8. Я пенсіонерка, зі мною прописан син, який не проживає, працює і живе в м.Києві, але довідку з місця роботи відмовляються надати, чи обов’язкова ця довідка?

Довідка обов'язкова.

 

9. Якщо земельний пай не здано в оренду чи входить він в дохід при розрахунку субсидії за новими правилами?

Наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, земельних паїв, не впливає на право отримання субсидії. При розрахунку розміру субсидії враховується дохід, який приносить це майно. Якщо пай не здається в оренду, то дохід відсутній.

 

10. Проживаю за кордоном, прописаний у батьків в Україні. Де і яку довідку мені брати про те, що я проживаю за кордоном для того, щоб мої батьки отримали субсидію на фактично проживаючих в квартирі?

Довідку з місця роботи, документ про постійне місце проживання

 

11. Я священник. Працюю настоятелем храму. Отримую пожертву на прожиття 1500грн. Дружина працює, є двоє дітей віком 15 та 7років. На яких умовах я можу оформити субсидію?

Ви маєте сплати ЄСВ за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (2457,18грн) у періоді, за який враховуються доходи.

 

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації

 • Каталог технічних та інших засобів реабілітації
 • Перелік підприємств, які виробляють технічні та інші засоби реабілітації
 • Для учасників, які постраждали внаслідок АТО
 • Нормативно-правові акти

Пунктом 6 Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації передбачено використання електронного каталогу-класифікатора ТЗР, який формується Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності (далі – УкрНДІпротезування) відповідно до класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками зазначених засобів  для реалізації можливостей вибору ТЗР особою з інвалідністю. 

Електронний  каталог-класифікатор технічних та інших засобів реабілітації  розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs.

Каталоги технічних та інших засобів реабілітації на 2018 рік

Відповідно до Закону України „Про внесення зміни до статті 4 Закону України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” учасникам, які постраждали внаслідок АТО, держава гарантує право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення їм інвалідності.

Механізм забезпечення осіб з інвалідністю,  які брали участь в антитерористичній операції, затверджений постановами Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 „Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, переліків таких засобів” (в редакції постанови Кабінету Міністрів України  № 238 від 14.03.2018 та від 01 10.2014 № 518 „Деякі питання протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 ,,Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, переліків таких засобів” (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 238

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 518 „Деякі питання протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок” ; 

Наказ Мінсоцполітики від 12.04.2018 № 506 ,,Про затвердження типових форм договорів про забезпечення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи технічними та іншими засобами реабілітації, надання послуг з їх ремонту”.

Колективні договори

 • Колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Зарожанської сільської ради на 2020-2023 роки
 • Зміни до колективного договору КП "Ринок Хотинської міської ради" на 2021 рік
 • Колективний договір Хотинської районної державної адміністрації
 • Колективний договір МКП Білфед-ВМ
 • Зміни до колективного договору Хотинського комунального районного бюро технічної інвентаризації
 • Колективний договір КП "Ринок Хотинської міської ради" на 2020 рік
 • Колективний договір між РДА та профспілкковою організацією Хотинської районної державної лікарні ветеринарної медицини на 2020-2025 рр.
 • Зміни та доповнення до колективного договору Клішковецької сільської об'єднаної територіальної громади
 • Колективний договір між керівником та первинною профспілковою організацією закладу дошкільної освіти "Сонечко" на 2017-2020 роки
 • Колективний договір Хотинського комунального районного бюро технічної інвентаризації на 2020-2024 роки
 • Колективний договір між дирекцією та профспілковим комітетом Хотинською музичної школи на 2017-2021 роки
 • Колективний договір між керівником і профспілковим комітетом Будинку дітей та учнівської молоді на 2020-2023 роки
 • Колективний договір Грозинецької сільської ради між адміністрацією та трудовим колективом на 2020-2023 роки
 • Колективний договір між адміністрацією і профспілковим комітетом фінансового управління Хотинської районної державної адміністрації на 2020-2021 роки
 • Колективний договір на 2020-2022 роки між ТОВ "Фреш Груп" і трудовим колективом
 • Колективний договір Рукшинської сільської ради між адміністрацією та трудовим колективом на 2020-2023 роки
 • Колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Крутеньківської сільської ради на 2020-2023 роки
 • Колективний договір Малинецької сільської ради між адміністрацією та трудовим колективом на 2020-2021 роки
 • Колективний договір ДП "Хотинське лісове господарство"
 • Колективний договір НПП "Хотинський"
 • Колективний договір між адміністрацією і профспілковим комітетом управління Державної казначейської служби України у Хотинському районі на 2020-2022 роки