В рамках акції «16 днів проти насильства» проведено лекцію на тему домашнього насильства

В рамках акції «16 днів проти насильства»  проведено лекцію на тему домашнього насильства

Усі ми родом з дитинства. З тих світлих часів ми черпаємо моделі поведінки та навички комунікувати зі світом. Добре, якщо все добре, і спогади дитячих років тільки приємні. А якщо дитина щодня стає свідком домашнього насильства: коли тато б’є маму, коли мама кричить на тата, коли вони вдвох тиснуть на бабусю, аби та переписала на них квартиру? Так виростає людина, яка толерує домашнє насильство.

Діти, не маючи життєвого досвіду, переймають від батьків моделі і манери поведінки, вважаючи їх за істинно правильні (звісно, не без заслуги фрази «Батьки поганого не порадять» або «Батьки завжди праві»). Так, дорослішаючи, діти можуть вважати: якщо тато б’є маму або мене, то і я так можу (вдарити однокласницю чи однокласника).

Щоб цього не сталось, досить дотримуватись простих правил:

☑️ Не з’ясовуйте стосунки у присутності дитини (а особливо — якщо ви це робите у гучній формі, що переходить на крик).

☑️ Не вживайте образливих слів чи прізвиськ, звертаючись до домашніх.

☑️ Не критикуйте партнера при дітях, якщо це може підірвати його авторитет (так малеча може сама розподілити ролі «кривдник-жертва» і захоче займати позицію сильнішого, а значить — агресора).

☑️ Не бийте домашніх тварин: так ви показуєте, що можна домінувати над слабшими.

☑️ Якщо дитина зазнала насильства з боку однолітків, ніколи не говоріть: «Давай здачі!». Вчіть вирішувати проблеми комунікацією, а не кулаками.

☑️«Ти ж не ябеда», «Стукачів не люблять» — фрази, які у жодному разі не можна вживати, якщо дитина виявила бажання розповісти старшим про випадок насильства у школі чи компанії.

В рамках акції «16 днів проти насильства» та з метою інформаційно-просвітницької діяльності мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, працівниками відділення соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Хотинського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 28 листопада 2019 року проведено лекцію з учнями Хотинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 1 про те, як уникнути випадків насильства, розкрито поняття «домашнього насильства» та його видів. Також, діти дізналися, що потрібно робити та куди можна звернутися в разі виникнення випадків насильства стосовно них чи інших людей. Наприкінці заходу, всі учасники отримали інформаційні буклети з контактними даними організація, які надають допомогу постраждалим від насильства.