В Колінківцях знайшли 2 артснаряди


  • 11/06/2019
В Колінківцях знайшли 2 артснаряди

10 червня, фахівці групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Чернівецькій області знищили 2 вибухонебезпечних предмети, які днем раніше на відкритій території приватного господарства села Колінківці району виявив місцевий мешканець. Про знахідку чоловік одразу повідомив Службу порятунку. Після огляду предметів піротехніки встановили, що це артилерійські снаряди калібру 152 мм часів І Світової війни. У встановленому порядку група піротехнічних робіт УДСНС області вилучила й знищила вибухонебезпечні предмети.

Рятувальники нагадують та застерігають краян, що такі предмети заборонено брати до рук, наносити удари, робити спроби розібрати, використовувати в господарстві або в побутових цілях. Категорично забороняється пересувати його, заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати, намагатися самостійно знешкоджувати знахідку. Не можна здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Слід пам’ятати, що застарілі боєприпаси ще можуть нести в собі смертельну небезпеку і тому важливо повідомляти про вибухонебезпечну знахідку за номером 101 або 102.

 

Хотинський районний сектор Управління ДСНС України

у Чернівецькій області

 

 

Коментарі