• До уваги громадян!

До уваги громадян!

Субсидія – це адресна безготівкова допомога сім’ї, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг

УВАГА!

Наказом Міністерства соціальної політики України від 02.05.2018 № 604 затверджено нові форми Заяви про призначення житлової субсидії та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, які застосовуються для призначення субсидії з 01 травня 2018 року:

На сьогодні в області 575 тисяч отримувачів житлової субсидії, яким з 01.05.2018 необхідно було б провести автоматичний перерахунок субсидії на новий період.

27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1022”.

Зазначеною постановою запроваджено більш справедливий підхід до призначення субсидій, який починає діяти з 1 травня 2018 року.

Це рішення прийнято в рамках підготовки до монетизації субсидій, яка передбачає отримання допомоги в грошовій формі і планується до впровадження протягом наступного опалювального сезону.

При застосуванні нових критеріїв призначення субсидій усі ті, хто потребує допомоги, будуть, як і раніше, її отримувати: малозабезпечені люди, пенсіонери чи офіційно зареєстровані безробітні, яким буде зроблений автоматичний перерахунок.

Натомість скоротиться кількість тих, хто звертається за субсидіями, маючи насправді доходи, достатні для сплати за використані житлово-комунальні послуги без допомоги держави.

Для наступних категорій громадян субсидії будуть призначатися двічі на рік: в травні та в жовтні. Це буде стосуватися:

- орендарів житла;

- внутрішньо переміщених осіб;

- сімей, в яких субсидію призначено не на всіх зареєстрованих;

- сімей, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

- сімей, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

- сімей, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 року.