До уваги вдів (вдівців) ветеранів військової служби

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Хотинський районний віськовий комісаріат інформує, що відповідно до ч. 3 статті 7 Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист” (далі – Закон) вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів військової служби користуються пільгами, передбаченими пунктами 6 - 9 статті 6 цього Закону.

Закон надає ветеранам право вибору в користуванні пільгами за різними законами та не зобов’язує їх отримувати посвідчення. Крім того, статтею 8 Закону визначено, що ветерани військової служби та члени їх сімей позбавляються права на пільги тільки на період відбування ветераном покарання у вигляді позбавлення волі. Позбавлення пільг через відсутність посвідчення Законом не передбачено.

Стосовно надання посвідчень на право користування пільгами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 1993 року № 379 роз’яснюється, що ці посвідчення видаються виключно військовими комісаріатами сім’ям військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби.

Звертаємо увагу військових комісарів, що довідки на пільги видаються відділом соціального забезпечення Чернівецького обласного військового комісаріату тільки вдовам ветеранів військової служби, які були звільнені зі Збройних Сил та знаходилися на пенсійному обліку в Чернівецькому обласному комісаріаті, на підставі особово-пенсійних справ.

Що стосується ветеранів військової служби інших силових міністерств та відомств, то дані довідки вдовам ветеранів військової служби видаються відповідними силовими міністерствами та відомствами.

 

Військовий комісар Хотинського РВК,

підполковник

ШЕВЧУК І. В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-