Запрошуємо Буковинців будувати військову кар'єру в резерві Збройних Сил України

25.05.2017 | 17:03
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Хотинський район

Служба в резерві це можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру.

Хотинський районний військовий комісаріат запрошує громадян України зарахованих в резерв, придатних до військової служби за станом здоров’я, професійними та моральними якостями, та які не досягли граничного віку (60 років — для рядового, сержантського, старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу, 65 років — для вищого офіцерського складу) для здійснення підготовки на навчальних зборах на базі 10 окремої гірсько-штурмової бригади, які триватимуть з08 червня по 07 липня 2017 року на 233 рівненському загальновійськовому полігоні.

Більше інформації можна отримати на сайті Міністерства оборони України http://www.mil.gov.ua/rezervist/; https://www.facebook.com/rezervist.ua; та на сторінці Чернівецького обласного військового комісаріату www.facebook.com/ (Чернівецький обласний військовий комісаріат), або зателефонувавши у військові комісаріати по місцю реєстрації та в Чернівецький обласний військовий комісаріат.

На час проходження збору гарантується збереження місця роботи, заробітна плата та належні грошові виплати у військовій частині.

Для довідки:

Одним із важливих завдань сьогодення є створення військового оперативного резерву першої черги.

Хто такі резервісти?

Резервісти — це особи (громадяни України), які в добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час.

Громадяни України, незалежно від статі та віросповідання, можуть виконувати військовий обов’язок шляхом проходження у добровільному порядку служби у військовому резерві.

Чоловіки та жінки, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві. Резервістами вони стають одразу після укладення контракту на проходження служби у військовому резерві.

Громадяни, які проходять службу у військовому резерві, не підлягають призову на строкову військову службу.

Вікові обмеження для солдат та офіцерів резерву:

Громадяни України мають такі вікові обмеження щодо набуття статусу кандидата в резервісти та проходження служби в резерві:
рядовий склад — до 60 років;

сержантський, старшинський склад — до 60 років;

особи молодшого офіцерського складу — до 60 років;

особи старшого офіцерського складу у військових званнях майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) — до 60 років;

полковник (капітан 1 рангу) — до 60 років.

Яка різниця між проходженням служби у військовому резерві та виконанням військового обов’язку в запасі?

Резервісти, на відміну від військовозобов’язаних, проходять службу на добровільній основі. Вони свідомо вибирають військову справу, укладають контракт з державою та проходять планомірну підготовку.

Резервісти за успішне виконання програми підготовки на рік отримують грошову винагороду.

Резервісти прибувають до військової частини за викликом її командира протягом 24 годин. Строк прибуття військовозобов’язаних, призначених до військової частини по мобілізації, складає від 2 до 29 діб.

Чи є якийсь соціальний і правовий захист резервістів, призваних на збори, членів їх сімей?

Держава забезпечує соціальний і правовий захист резервістів, які виконують обов’язки служби у військовому резерві, призваних на навчальні та спеціальні збори, членів їх сімей, а також членів сімей резервістів, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час виконання службових обов’язків або постраждали у полоні в ході бойових дій (війни), в умовах надзвичайного стану.

Соціальний і правовий захист резервістів, які виконують обов’язки служби у військовому резерві, призваних на навчальні і спеціальні збори, та членів їх сімей здійснюється відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та інших нормативно-правових актів.

Як здійснюється підготовка резервістів (служба у військовому резерві)?

Резервісти щороку залучаються на навчальні збори, у зручну для них та їх роботодавців пору, під час активних практичних заходів підготовки (навчання, тренування, бойові стрільби) своїх підрозділів. Загальна тривалість підготовки резервістів до 30 діб на рік. За необхідності цей термін може бути збільшений до 3-х місяців.

Скільки і що отримує резервіст під час проходження служби у військовому резерві?

Резервісту виплачується (в залежності від військового звання):

грошова виплата за 30 діб підготовки: від 4 800 до6 400 грн. (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн., за 30 діб підготовки мали б отримати до 2 100 грн., – у 2017 році грошову виплату буде збільшено в порівнянні з минулим роком в 2-3 рази);

добові за кожен день перебування у військовій частині – від 6 до 15 грн. за кожен день (в залежності від військового звання);

тим, які на день призову на збори не працюють – одна мінімальна заробітна плата на місяць – 3 200 грн. (у 2017 році);

одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів) – від 1 600 до 3 100 грн.;

Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується:

збереження робочого місця;

державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

За 30 днів зборів у 2017 році резервіст у підсумку отримає понад

10 000 грн., з них:

одразу по закінченню зборів – від 5 000 до 7 000 грн. (в залежності від військового звання та з урахуванням добових за кожен день перебування на навчальних зборах) – буде збільшено в порівнянні з минулим роком в 2-3 рази (добові не зміняться);

працюючі резервісти, крім того, отримають середньомісячну заробітну плату на своєму місці роботи (праці) за той час що вони перебували у військовій частині (не менше 3 200 грн.);

а непрацюючі резервісти – одну мінімальну заробітну платню на місяць в розмірі 3 200 грн. (у 2016 році зазначена сума складала 1 286 грн., яку у 2017 році сплановано збільшити в 2,5 рази до 3 200 грн.); за підсумками року (тим хто виконав програму зборів) – від 1 600 до 3 100 грн. (в залежності від військового звання).

Крім того, резервісти отримають можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.

Під час проведення зборів резервісти можуть укласти контракт та, у подальшому, проходити військову службу за контрактом у військовій частині без проходження підготовки у навчальних центрах Сухопутних військ Збройних сил України.

За результатами зборів особам рядового, сержантського і офіцерського складу, які успішно виконали навчальну програму, може бути присвоєне чергове військове звання.

Якщо Ви справжній патріот, бажаєте завжди бути готовим до захисту Батьківщини і шукаєте нових вражень, екстриму та адреналіну, служба у резерві українського війська саме для Вас!

За більш детальною інформацією звертатися за телефоном: 0997614117, 0987427117або за адресом: м. Хотин, вул. Незалежності 32, Хотинський районний військовий комісаріат.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-