Виходиш на лід, не ризикуй життям!

17.01.2018 | 08:21
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Хотинський район

Тривалі сильні морози на території краю створили умови для утворення льодового покрову на водоймах Хотинщини. Але незважаючи на це, лід не є досить міцним та надійним, що в свою чергу може призвести до непередбачуваних наслідків. Виходячи на лід любителі зимової риболовлі та розваг ризикують своїм життям. В багатьох випадках таке необачне поводження приводить до сумного фіналу. Тому, рятувальники нагадують елементарні заходи, які необхідно знати кожній людині, яка може опинитися в екстремальній ситуації.

В буд-якому разі заборонено виходити на кригу поодинці. Пересуватися по льоду потрібно невеликими групами по 2 – 3 особи на деякій відстані 5 – 10 м. один від одного. Слід знайти спочатку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху. Міцність льоду необхідно перевіряти пішнею, а не ударом ноги. Безпечним являється лід не менше 7 сантиметрів при умові що він прозорий і якщо температура повітря нижче нуля. Для любителів катання на ковзанах потрібно дочекатися товщини льоду не менше ніж 10 – 12 см, а для масового катання – не менше 25 см. Катайтеся лише у перевірених та обладнаних місцях.

Зважаючи на сумний досвід не дуже щасливих рибалок, багаторічна практика підлідної риболовлі нагадує наступні основні правила. Не пробивайте поруч багато лунок. Не збирайтеся великими групами на одному місці. Завжди майте під рукою міцну мотузку 12 – 15 м. Тримайте поруч із лункою  дошку або велику гілку. Та найголовніше – не ловіть рибу далеко від берега, яке б клювання там не було.

Якщо лід почав тріщати та стали з’являтися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду, при цьому попередьте про небезпеку усіх хто знаходиться поблизу.

У випадку, якщо ви все ж провалилися під лід, не піддавайся паніці, утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою. Намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги, при цьому якомога ефективніше використовуйте своє тіло, збільшуючи ним опорну площу. Запам’ятайте одне, безліч людей провалювались під лід і врятувались, головне – діяти рішуче і не лякатись! Вибравшись із льодового пролому відкотіться, а потім повзіть до того місця звідки ви прийшли. Ні в якому разі не підводьтесь на ноги і не біжіть до берега – ризикуєте знову опинитись в крижаній воді. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуйте будь-які фізичні вправи. Уникайте місць із сильним вітром і як найшвидше шукайте спосіб потрапити в тепле місце, одразу після цього випийте щось гаряче.

Запам’ятайте, лід не пробачає помилок.

 

Хотинський районний відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-