В Україні різке похолодання

24.01.2018 | 12:25
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Хотинський район

За прогнозами Укргідрометцентру, 24-26 січня в Україні очікується різке зниження температури: вночі до 13-19° морозу місцями до 20° морозу, вдень до 11-17° морозу.

Щоб уникнути переохолодження та обморожень рятувальники нагадують громадянам про важливості дотримання простих правил, які допоможуть запобігти небажаним наслідкам в зимовий період.

По-перше, завжди одягайтеся тепло і відповідно до погоди. Верхній одяг краще носити непромокаючий, а вбрання слід підбирати так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Не взувайте тісного взуття – якщо під час руху нога у черевику постійно буде в одному положенні, це призведе до оніміння стопи і обмороження. Перед виходом на вулицю у прохолодну погоду завжди одягайте рукавиці. Обвітрення шкіри рук, блідність та поява, так званої, «гусячої шкіри» – це також перші ознаки переохолодження.

Якщо під час перебування на відкритому повітрі Ви відчуваєте озноб,  негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – щоб зігрітися та відразу оглянути місця можливого обмороження. Якщо у Вас зламалася машина на значній відстані від населеного пункту або в незнайомій місцевості, краще залишатися в ній та викликати допомогу по телефону або чекати іншого автомобіля.

Не вживайте алкогольних напоїв для того, щоб зігрітися. Алкогольне сп’яніння створює лише ілюзію тепла: людині стає комфортно, відчуття прохолоди на певний час зникає, але у той самий момент алкоголь сприяє високій втраті тепла і переохолодження наступає ще швидше.

Пам’ятайте, що будь-якій cитуації легше запобігти, аніж пізніше її ліквідувати, тому одягайтеся правильно і дотримуйтесь зазначених порад, щоб не допустити переохолодження та зберегти власне здоров’я.

 

Хотинський РВ УДСНС України у Чернівецькій області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-