Урочисте відкриття пам’ятного знаку Володимиру Яцюку воїну-інтернаціоналісту, що загинув в Афганістані

15.05.2018 | 16:46
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Хотинський район

Сьогодні, 15 травня, з  нагоди 30-ї річниці початку виведення Обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану, у с.Анадоли відкрили пам’ятний знак  Яцюку Володимиру Івановичу, який загинув 13.05.1984 на афганській землі під час виконання службового обов’язку.

На урочистостях були присутні голова Хотинської районної державної адміністрації Допіряк Петро Васильович, депутат Чернівецької обласної ради Сухар Анатолій Іванович, Анадольський сільський голова Ткач Володимир Іванович, актив районної організації Української спілки ветеранів Афганістану,  родичі загиблого воїна, представники громадськості, учнівська молодь.

Присутні вшанували учасників воєн хвилиною мовчання та урочисто відкрили пам’ятник, поклавши до нього вінки та живі квіти.

Священнослужитель місцевої церкви отець Анатолій провів панахиду за загиблими воїнами та освятив меморіал.

Даний меморіал - символом честі, хоробрості й пам’яті про  воїнів, які відійшли у Вічність.

Довідково:

Яцюк Володимиру Івановичународився 4 вересня 1965 року в с. Анадоли Хотинського району.
До служби в армії закінчив автошколу, працював водієм. Відзначався працелюбністю, користувався повагою товаришів.
У Збройні Сили був призваний 4.09.1983 року Хотинським РВК. В Афганістані з грудня 1983 року. Служив водієм у в/ч польова пошта 93978 під м.Файзабад. Неодноразово брав участь у рейдових операціях, завжди виявляв  водійську майстерність.
13 травня 1984 року рядовий Володимир Яцюк їхав у колоні, яка перевозила пальне. Під містом Чарикар колона була масово обстріляна з гранатометів і кулеметів. Автомобіль, який вів Володя, вже давно палав, але він не покидав його до тих пір, поки не відвів його подалі на узбіччя, щоб дати можливість маневруванню іншим. Від страшних опіків помер у госпіталі.
Похований в с. Анадоли Хотинського району.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-