Співчуття з приводу смерті Героя України Леоніда Костянтиновича Каденюка

31.01.2018 | 16:29
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Хотинський район

З почуттям глибокої скорботи Хотинська районна державна адміністрація сприйняла звістку про передчасну смерть першого космонавта України, Героя України КАДЕНЮКА ЛЕОНІДА КОСТЯНТИНОВИЧА. 
Хотинщина, Буковина та вся країна втратили непересічну особистість, людину, завдяки якій Гімн України двічі пролунав у космосі, яка розпочала космічну історію незалежної нашої держави.
Леонід Костянтинович народився 28 січня 1951 року в с. Клішківці в сім’ї вчителів. Після закінчення 1967 року Клішківської середньої школи зі срібною медаллю вступив до Чернігівського Вищого військового авіаційного училища льотчиків, яке закінчив у 1971 році. У період 1971–1976 років проходив службу льотчиком-інструктором, а у 1976 році був відібраний до загону космонавтів СРСР. 
З 1977 по 1979 рр. пройшов повний курс загальнокосмічної підготовки та одержав кваліфікацію «Космонавт-випробувач». З 1985 року по 1989 рік Леонід Костянтинович отримав другу вищу освіту в Московському авіаційному інституті. 
Льотчик-випробувач І класу, Каденюк Л.К. брав участь у створенні та льотних випробуваннях авіаційних та космічних систем, а також льотних випробуваннях.
19 листопада 1997 року на американському космічному кораблі багаторазового використання «Колумбія» в складі міжнародної космічної команди здійснив 16-денний орбітальний космічний політ. 
З 1998 по 2006 рр. генерал-майор Л.К. Каденюк — у лавах Збройних сил України, де обіймав посади начальника управління авіації військ ППО України, помічника Президента України з питань авіації і космонавтики, заступника Генерального інспектора Генеральної військової інспекції при Президентові України, радника Президента України з питань авіації і космонавтики. У 2002 році був обраний народним депутатом України. Леонід Костянтинович – почесний професор багатьох вищих навчальних закладів, нагороджений численними відзнаками, нагородами, подяками, грамотами за досягнення у професійній сфері, найголовніші з них: відзнака Президента «Герой України» з врученням ордена «Золота Зірка» за заслуги перед Українською державою у розвитку космонавтики, визначний особистий внесок у зміцнення міжнародного співробітництва в космічній сфері, ордени «За заслуги» ІІІ ступеня, «За мужність» I ступеня, «За примноження добра на Землі», «Св. Архистратига Божого Михаїла», звання «Заслужений майстер спорту України», «Суспільне визнання і велич», «Почесний громадянин» Хотинського району та інші.
Леонід Костянтинович був справжнім патріотом Хотинщини, будучи обраним Народним депутатом України від Хотинського виборчого округу всіляко сприяв розвитку району.
Всебічно обдарована, глибоко мисляча людина, надзвичайно цікавий співрозмовник, Людина з великої літери – таким залишиться Леонід Костянтинович у душах і серцях тих, хто його знав, кому відомі його погляди і переконання, тих, хто мав щастя спілкуватись з ним.
В ці скорботні дні Хотинська районна державна адміністрація щиро поділяє біль непоправної втрати, сум і тугу рідних і близьких покійного. 
Вічна пам’ять великому українському патріотові України!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-