Щодо запровадження АС «Є-Звітність»

14.02.2018 | 17:07
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Хотинський район

Концепцією розвитку електронного урядування в Україні, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 20.09.2017 №649-р,а саме: у сфері фінансової та бюджетної політики передбачено удосконалення автоматизованих процесів формування та виконання бюджетів різних рівнів.

   Удосконалення автоматизованих процесів формування та виконання бюджетів різних рівнів включає також електронне звітування суб´єктів державного сектору з використанням інформаційних технологій та електронного цифрового підпису.

     В рамках реалізації Плану заходів щодо модернізації системи бухгалтерськогообліку в державному секторі на 2016 – 2018 роки, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.11.2016 №1038, Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) створена Система подання електронної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів і державними цільовими фондами (далі АС «Є-Звітність»), яка відповідно до наказу Казначейства від 27.12.2017 № 421 введена в дослідно-промислову експлуатацію.

  АС «Є-Звітність» передбачає створення особистого електронного кабінету розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів (далі – клієнти Казначейства), які складають та подають фінансову та/або бюджетну звітність до органу Казначейства за місцем обслуговування.

       Державною казначейською службою України підготовлені зміни до наказу Міністерства фінансів України від 24.01.2012 №44 «Про затвердження Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов´язкового державного соціального і пенсійного страхування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.02.2012 за  № 196/20509 ( в редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.02.2017 № 44, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.03.2017 за № 297/30165) в частині складання та подання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів через систему подання електронної звітності Казначейства. Проект наказу направлено на затвердження до Міністерства фінансів України.

      Згідно із зазначеним проектом наказу розпорядники та одержувачі бюджетних коштів  звітність за І квартал 2018 року мають сформувати та подати через систему подання електронної звітності Казначейства.

       Враховуючи вищезазначене, з метою підготовки до здачі фінансової  та бюджетної звітності в електронному вигляді з використанням АС «Є-Звітність», починаючи зі звіту за І квартал 2018 року, необхідно до 28 лютого 2018 року здійснити заходи щодо підключення до системи АС  «Є-Звітність». Дорожня карта щодо підключення до системи та її детальний опис розміщено на веб-порталі Казначейства в розділі «Електронні сервіси».

      Інструкція користувача АС «Є-Звітність» розміщена в електронному кабінеті клієнта Казначейства і буде доступна після його створення.

           Порядок та умови генерації електронного цифрового підпису акредитованого центру сертифікації ключів Казначейства розміщені за адресою htt://acsk.treasury.gov.ua.

     З питань щодо підключення та функціонування системи АС «Є-Звітність» клієнтам Казначейства необхідно звертатись до органу Казначейства за місцем обслуговування.

 

       

Начальник управління                                                                                 О.В.Романюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-