Постраждалі учасники Революції гідності матимуть посвідчення і користуватимуться пільгами

22.02.2018 | 13:14
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Хотинський район

Управління праці та соціального захисту населення повідомляє, що Законом України від 14.11.2017р. № 2203-VIII«Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту  учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб» (набуває чинності 24 лютого 2018 року) визначено статус постраждалих учасників Революції Гідності та передбачено надання цим особам пільг, встановлених статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у тому числі 75-відсоткову знижку плати за житлово-комунальні послуги в межах норм, передбачених чинним законодавством.

         Постраждалими учасниками Революції гідності визнаються особи, які на виконання Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей» включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.

         Проте дія цієї статті не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних сил України та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції гідності.

         Постраждалим учасникам Революції гідності будуть видаватися посвідчення «Постраждалий учасник Революції гідності». При цьому, ветеранам війни, які мають право на одночасне отримання посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни, учасника війни та постраждалого учасника Революції гідності, видається лише одне посвідчення за їхнім вибором.

        

 

 

Начальник відділу персоніфікованого

обліку пільгових категорій населення                                     О.Литвинова

 

тел. 21818

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-