Хотинські рятувальники провели акцію для молоді на території Хотинської фортеці

30.01.2018 | 09:26
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Хотинський район

У неділю, 28 січня, хотинські рятувальники провели для місцевих мешканців акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Перш за все, особливим було місце проведення заходу. Про правила безпеки взимку, особливості роботи рятувальників та інші цікавинки молодь дізнавалася на території Хотинської фортеці, яка входить до рейтингу семи чудес України.

Учасниками акції стали більше сотні хотинчан і гостей свята, котрі по обіді прийшли до фортеці. Спробувати себе у ролі рятувальника тут мріяв кожен. Діти охоче приміряли  бойовий одяг та спеціальне спорядження працівників Служби порятунку, зацікавлено спостерігали за показовими виступами вогнеборців і розглядали пожежно-рятувальну техніку, а, уявивши себе справжніми вогнеборцями, сиділи у кабіні пожежного авто.

На березі річки Дністер, що протікає поруч, фахівці групи водолазних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення розповідали учасникам акції про особливості порятунку людей на воді у зимовий період. Водолази пояснювали, як діяти, коли провалився під кригу, та демонстрували, як працюють професійні рятувальники у подібних ситуаціях, використовуючи засіб порятунку людей на воді типу «соломинка». Працівники Управління навчали присутніх правил безпеки, яких слід дотримуватися при виході на лід, пояснювали, як правильно перевіряти міцність криги, розповідали про принципи надання домедичної допомоги постраждалому та застерігали від необачного відпочинку на льоду. Разом із тим, психолог Управління пояснював, що у разі провалу під лід людина перебуває у стресі, а за таких обставин її реакція може бути непередбачуваною. Тому із присутніми було проведено  бесіди, як потрібно себе поводити, коли провалися під кригу, щоб страх не узяв верх над людиною і  вона не пішла на дно.

Також рятувальники провели бесіди із місцевими рибалками, котрі відпочивали на річці, роздали їм листівки про небезпеку виходу на тонкий лід та правила поведінки на кризі взимку.

Наостанок присутні влаштували масові катання на санах з пагорба, а рятувальники забезпечили безпеку під час цього заходу.

 

Хотинський районний відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-