Хотинщина пам’ятає: минає рік з дня загибелі нашого земляка командира роти 72-ї механізованої бригади Леоніда Дергача

01.02.2018 | 09:59
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Хотинський район

Саме сьогодні, 01 лютого 2018 року минає рік з дня загибелі лейтенанта, командира 9-ї механізованої роти 3-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади Леоніда Дергача.

Ця річниця гіркої розлуки, вічного жалю і світлої пам’яті.

Леонід Валентинович Дергач - Народний Герой, український правоохоронець військовослужбовець, кандидат юридичних наук, викладач ЧНУ ім. Юрія Федьковича, старший лейтенант (посмертно) Збройних сил України, учасник антитерористичної операції, позивний «Академік».

У січні 2015 року Леонід був призваний за частковою мобілізацією. Після підготовки на Яворівському полігоні з березня 2015 по літо 2016 проходив військову службу у білоцерківській механізованій бригаді, на посадах помічника гранатометника, командира відділення, командира взводу. Пройшов спецкурс й отримав звання лейтенанта. Після демобілізації восени 2016 підписав контракт і продовжив боронити Батьківщину на фронті на посадах виконуючого обов'язки командира роти.

З березня 2015 по червень 2016 та з жовтня 2016 по лютий 2017 брав участь в антитерористичній операції на Сході України, де отримав позивний «Академік».

За мужність, відвагу, особисту доблесть та військову майстерність командування неодноразово представляло лейтенанта до державних нагород. 29 січня 2017, через посилення бойової активності терористів в районі Авдіївки, підрозділ Дергача перевели на захист авдіївської промзони, — на допомогу 1-му батальйону.

Загинув у бою 1 лютого 2017 року, уранці, від чисельних осколкових поранень внаслідок артилерійського обстрілу російсько-терористичними угрупуваннями ротного опорного пункту біля «Царської Охоти» в промзоні міста Авдіївка Донецької області.

3 лютого з Леонідом Дергачем прощались на Майдані Незалежності в Києві. Коли тіло везли через Хмельниччину до Чернівецької області, вночі на мосту через Дністер люди зробили коридор зі свічок, і по ньому пронесли Леоніда на руках. 4 лютого пройшло прощання у Чернівцях, в палаці «Юність Буковини». Похований на кладовищі рідного села Зарожани.

У рідних Зарожанах залишились батьки Алевтина Іванівна і Валентин Леонідович, молодша сестра Олена Валентинівна та двоє синів 11-річний Максим і 6-річний Данило.

Наказом міністра оборони присвоєне чергове військове звання старшого лейтенанта (посмертно).

Пам'ять про Леоніда Дергача не згасне у серцях жителів Хотинщини

Довідково.

Нагороди та звання Леоніда Дергача

Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі (01.02.2017; посмертно).

Відзнака Начальника Генерального Штабу — Нагрудний знак «Учасник АТО»

Відзнака УПЦ КП — Медаль «За жертовність і любов до України» (посмертно)

Орден «Народний Герой України» (16.12.2017, посмертно).

Пам'ятні нагрудні знаки «За Україну, За її Волю», «За участь в боях 72 ОМБР», «Гвардія»

Пам'ятна медаль «Матері миру» (посмертно).

Почесний громадянин Хотинського району (06.04.2017; посмертно).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-