Про особливості початку опалювального сезону в місті та районі


  • 07/11/2018
Про особливості початку опалювального сезону в місті та районі

Виконавчою владою району приділяється особлива увага питанню вчасного та якісного проходження опалювального сезону. Фактична підготовка до нового опалювального сезону розпочинається одразу ж після закінчення попереднього.

Цьогоріч, управлінням освіти райдержадміністрації вчасно завершено всі юридичні та технічні процедури щодо можливості підключення опалення у навчальних закладах міста та району.

Чинним законодавством передбачено, що об’єкти соціального значення підключають опалення, коли середньодобова температура не перевищує 8 °C, протягом 3-х діб.

Враховуючи аномально теплу осінь та недостатній рівень фінансового забезпечення витрат на енергоносії, вирішено підключати тепло, в першу чергу, у дошкільних навчальних закладах.

22 жовтня 2018 року, 16 дитсадків району, які підпорядковуються управлінню освіти райдержадміністрації, отримали тепло.

Після канікул, 5 листопада 2018 року, опалення підключено в 17 школах району, де балансоутримувачем є управління освіти райдержадміністрації, включно із Хотинською ЗОШ №1.

Слід зауважити, що у 2015 році у вищезгаданій школі було встановлено твердопаливний котел, що дало змогу значно здешевити вартість тепла та покращити температурний режим у класах.

Паралельно виконавча влада вживала заходи з енергозбереження, а саме: здійснювалась заміна вікон та утеплення даху та вікон закладів освіти .

Разом з тим, на жаль, не почався опалювальний сезон в Хотинській ЗОШ №5 та Хотинській гімназії.

Відповідальність за початок опалення у цих навчальних закладах покладено на міський комунальний заклад «Хотинтепломережа».

Дана установа вчасно не отримала встановлені ліміти на газ від національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Керівництво району неодноразово наголошували про цю проблему керівництву комунального закладу, який не підпорядковується райдержадміністрації. Проте проблема не була вирішена вчасно.

Аналіз витрат на енергоносії за 2014-2018 рр. показав, що понад 50% фінансового ресурсу бюджетних коштів району йде на оплату, надзвичайно вартісного тепла, яке надає КУ «Хотинтепломережа». Сума коштів, про яку йде мова сягає 10 мільйонів гривень. Тому було прийнято рішення перевести вищезгадані навчальні заклади на опалення твердопаливними котлами, щоб значно здешевити вартість тепла та покращити температурний режим. Доречний приклад такої практики – ЗОШ № 1 м. Хотин та Шировецький НВК.

Натомість депутати Хотинської міської ради категорично відмовили задовільнити неодноразові офіційні звернення управління освіти райдержадміністрації щодо виділення земельних ділянок під забудову приміщення для твердопаливних котлів.

У результаті, на сьогодні тільки 2 міські школи –– вимушені навчатись у холодних класах.

Виконавча влада району та міста здійснюють заходи щодо якнайшвидшого підключення опалення шкіл міста.

Коментарі